Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5

Zablokowany temat

PostAlfred Tarski | 31 Maj 2023, 22:57

Cześć,

Chciałbym zaoferować na sprzedaż statyw kolumnowy (filar) do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5 (dokładnie taki jak ten: https://teleskopy.pl/product_info.php?p ... 20AZ%20EQ5 )

Filar zakupiłem we wrześniu zeszłego roku w sklepie teleskopy.pl (mam do filara paragon).

Filar jest w stanie bdb, jednak w związku z tym, że całą zimę posadowiony był na balkonie (oczywiście, pod przykryciem), imitując domowe obserwatorium, na śrubach regulujących wysokość nóg wyskoczyła rdza (widać na zdjęciach). Zrozmów z użytkownikami tego typu filara wiem, że jest to raczej częsty mankament. Tą rdzę można zapewne usunąć, jednak nie bawiłem się już w to – funkcjonalnie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Filar sprzedaję wraz z dodatkowym oprzyrządowaniem pozwalającym na zamocowanie urządzeń do obsługi teleskopu (np. kontrolera SynScan do systemu GoTo, mini-PC, routera itp.). Oprzyrządowanie to składa się z dwóch obejm, do których przymocowane są dwie aluminiowe szyny służące do wieszania na nich dodatkowego sprzęt. Pomiędzy obejmami a słupem znajduje się guma, gdyż w momencie konstrukcji nie byłem w stanie znaleźć obejm odpowiedniej średnicy, idealnie pasujących do średnicy słupa. Zaletą tego rozwiązania jest to, że całość bardzo dobrze trzyma się słupa. W szynach nawierconych jest też kilka otworów wynikających z moich potrzeb, ale można też zaadaptować te szyny „po swojemu” (w tzw. gratisie dorzucam też dwa kawałki aluminiowej szyny, które można wykorzystać do dalszej rozbudowy – ok. 53cm kawałek szyny o szerokości 4cm i grubości 4mm, oraz ok. 53 cm kawałek szyny o szerokości 2cm i grubości 6mm).

Do filara mogę również dorzucić widoczny na zdjęciach kaptur-osłonę. Osłonę wykonałem z grubej folii ogrodowej odbijającej światło. Bardzo dobrze się ona sprawuje i stanowi bardzo fajny, budżetowy zamiennik dla folii mylarowej typu Geoptik. Mogę też dorzucić pozostały kawałek tej folii (wystarczy chyba na wykonanie jeszcze jednej takiej osłony) oraz specjalną, srebrną taśmę do sklejania tego typu folii.

Cena: 750 zł

Odbiór: najlepiej osobisty w Częstochowie lub okolicy. Nie mam niestety kartonu do tego filara, dlatego przesyłka byłaby trochę utrudniona, ale nie niemożliwa (przesyłka na koszt kupującego).

Na drugiej aukcji wystawiłem również montaż EQ-5 Pro GoTo – głowica z tego montażu wisiała na oferowanym tutaj filarze.

Zapraszam do kontaktu!

PS. Poniżej przesyłam kilka zdjęć oferowanego filara.

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot1.jpg

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot2.jpg

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot3.jpg

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot4.jpg

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot5.jpg

Filar/statyw kolumnowy do Sky-Watcher EQ5 / HEQ5 / AZ-EQ5: filar_fot6.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 04 Gru 2021, 23:50
Miejscowość: Częstochowa

 

PostAlfred Tarski | 07 Cze 2023, 18:01

Filar nadal aktualny - możemy ponegocjować cenę :)
pzdr., grzegorz
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 04 Gru 2021, 23:50
Miejscowość: Częstochowa

 

PostAlfred Tarski | 09 Cze 2023, 22:19

Aktualizacja ceny - 600 PLN + koszty wysyłki
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 04 Gru 2021, 23:50
Miejscowość: Częstochowa

 

PostAlfred Tarski | 18 Cze 2023, 11:37

Może jednak ktoś się zdecyduje - cena : 500 PLN + koszty wysyłki
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 04 Gru 2021, 23:50
Miejscowość: Częstochowa

 

PostAlfred Tarski | 19 Cze 2023, 14:18

Filar sprzedany - temat zamknięty.
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 04 Gru 2021, 23:50
Miejscowość: Częstochowa

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: chondryt, dario, JSC, Krzysiek.S, Major256 oraz 191 gości

AstroChat

Wejdź na chat