Kupię modowaną lustrzankę do astrofoto (lepszą od 1100D)

PostOnlyAfc | 15 Paź 2021, 13:15

Cześć,
od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem dedykowanej kamery astrofoto, ale na razie nie bardzo mam jeszcze na to fundusze.

Od dłuższego czasu fociłem Canonem 1000D, potem 1100D.
Teraz czas na przeskoczenie 1 lub 2 poziomy wyżej. Ostatnio mocno gustuję w ciemnych mgławicach i pyłkach, ale z 1100D często nie mam szans w ogóle do nich podchodzić, więc chciałbym się zaopatrzyć w sprzęt, który mi to umożliwi.
Poszukuje lustrzanki, która da mi więcej, jeśli chodzi o jakość zdjęć i będzie wyraźnie lepsza od 1100D.

Nie zamykam się na Canony, może być też Nikon 

Wstępnie przyglądałem się Canonowi 750D lub Nikonowi D5500 i pewnie w podobnej jakości sprzęcie bym się rozglądał, ale chętnie wysłucham waszych propozycji.
Mam jednak kilka warunków:

* Musi współpracować z ASIAIR
* Fajnie jakby miał mniejszy pixel niż 1100D (5,2um). Zdjęcia robię z ogniskową ok 340mm, więc nie jest problemem ew. skala przy mniejszych pixelach a wręcz liczę na troszkę większy detal.
* Musi być modyfikowana pod astro (i nie posiadać paskudnych odblasków na jasnych gwiazdach)
* Nie może mieć tiltu na matrycy. Tutaj jest warunek konieczny! (walczę z tym długo w 1100d i chcę tego uniknąć).

Miłym dodatkiem będzie dummy battery, ale jak nie będzie, to sobie dokupię ew.

Budżet to 1,5k zł, ale mogę go delikatnie nagiąć, jak trafi się okazja.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Sty 2020, 13:18
Miejscowość: Nowe Miasto

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Bartek oraz 51 gości

AstroChat

Wejdź na chat