Sprzedaż i budowa obserwatoriów typu Roll-Off

PostAdamo | 03 Kwi 2012, 10:26

Wątek komercyjny, przyklejony za zgodą administratora forum.

Image

Ruszamy z nową inicjatywą, budujemy obserwatoria typu Roll-Off.
Zapraszam do zapoznania się z szczegółami oferty.
Więcej na http://www.allsky.pl


pozdrawiam Adamo
Adam Kisielewicz
508389935
Ostatnio edytowany przez Adamo, 04 Kwi 2012, 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 73
Rejestracja: 13 Kwi 2008, 01:01
Miejscowość: PTMA Lublin

PostAlien7101 | 03 Kwi 2012, 12:21

Adam_K napisał(a):Image

Ruszamy z nową inicjatywą, budujemy obserwatoria typu Roll-Off.
Zapraszam do zapoznania się z szczegółami oferty.
Więcej na http://www.allsky.pl


pozdrawiam Adamo
Adam Kisielewicz
508389935


A ja popiera akcję w końcu są to obserwatoria dla nas miłośników astronomii więc gdzie miały by być zareklamowane jak nie na forum astro. :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 1595
Rejestracja: 13 Lip 2008, 21:07
Miejscowość: PSR B1620-26 c Methuselah

PostJanusz_P. | 03 Kwi 2012, 14:12

To komercyjne ogłoszenie wisi tu grzecznościowo, za darmo w ramach wspierania inicjatyw lokalnych (rodzimych producentów), nie pobieramy także prowizji za oglądalność ani nie mamy udziału w zyskach firmy Allsky, tak właśnie widzimy wpieranie miłośników Astronomii w Polsce :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postwwaldek 1947 | 12 Kwi 2012, 14:25

Witam i również popieram tą akcję, ale na astro foto i astronomii jeszcze nie znam się tak jak bym tego od siebie wymagał aby usprawiedliwić nieco krytyczne uwagi, jednak jeśli Adam zastrzega sobie prawo własności do projektu to muszę zaprotestować. Około 3 tygodnie wstecz czekając na kolejne wycielenie przeglądałem stronę kalifornijskiego astro fotografika, który zbudował i fotograficznie udokumentował budowę swojego obserwatorium opisując jednocześnie wszystkie czynności. Były to fotki do złudzenia podobne do tych które zaprezentował Adam. Jednak On nie rościł praw do projektu, a nawet zachęcał do korzystania z jego doświadczeń. Adam,- jeśli już musisz zarabiać na kolegach, Twoja sprawa i Twojego sumienia, ale nie masz prawa zabraniać innym z korzystania z tego wzoru. W tej chwili nie przypominam sobie adresu do opisywanej strony, jeśli jednak ktoś zakwestionuje moje słowa lub będzie chciał skorzystać z tego projektu (ja zresztą także) to odszukam adres i opublikuję na forum.
Następne uwagi dotyczyłyby ceny, ale uważam że to indywidualna sprawa pomiędzy wykonawcą i zleceniodawcą.
Pozdrawiam Waldek.
P.S.
Mój tel 501824614
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 Sty 2012, 23:02

 

PostBenedykt | 12 Kwi 2012, 16:10

Waldek,

może chodzi o tą stronę?
http://arnholm.org/astro/observatory/index.htm
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 849
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

PostMarek_N | 12 Kwi 2012, 17:04

W którym miejscu Adam zastrzegł sobie prawo własności do projektu?? Masz na myśli informacje na dole strony "Wykorzystywanie materiałów z tej strony bez zgody autora zabronione"? Przecież tu nie chodzi o projekt obserwatorium (którego nota bene nie ma na stronie) tylko np. zdjęcia, których Adamo jest autorem i tylko on może pozwolić / zabronić rozpowszechniania ich.
Taurus 270 + platforma | SW 80/400 2" + AZ4 | 20T5 | 13T6 | 8E | ES 4.7 | UHC, OIII 2" | AstroTrac TT320X-AG
Awatar użytkownika
 
Posty: 295
Rejestracja: 06 Sie 2005, 15:50
Miejscowość: Kraków

Postwwaldek 1947 | 12 Kwi 2012, 18:17

Tak Marku chodziło mi o ten krótki zapis który można różnorako interpretować, natomiast Ty Benedykcie znalazłeś również podobne obserwatorium, ale ja wspominałem o innym szczegółowym opisie i zdjęciach które na swojej "Home Page" umieścił Joe Roberts. Jest to opis po angielsku więc skorzystałem z tłumacza Google i teraz po przetłumaczeniu nie mogę już sobie poradzić ze skopiowaniem i wklejeniem do tego postu właściwego linka. Poza tym widzę że wsadziłem kij w mrowisko nie mając absolutnie takiego zamiaru. Po prostu wiem, że jest wśród nas wielu wspaniałych ludzi, których sytuacja finansowa niekoniecznie jest mocno ustabilizowana i jest im zapewne przykro że nie mogą sobie pozwolić na taki luksus jak własne obserwatorium za kilka cze kilkanaście tysiaków. Joe Roberts pokazuje jak drobnymi kroczkami można wybudować sobie własne obserwatorium wykorzystując chomikowane na strychach czy w piwnicy materiały i urządzenia. Tak szczegółowo opisane czynności stanowią elementarz budowlany szczegółowo przemyślanej inwestycji i jest godny polecenia nawet dla tych inwestorów którzy nie mają finansowych problemów.
Ato że, piszę o tym na naszym forum to chyba nie przypadek. Wszak jesteśmy astro maniakami - amatorami.
Adama natomiast znam z forów i publikacji astronomicznych i bardzo Go podziwiam za wiedzę i umiejętności którymi dzielił się od lat z mniej doświadczonymi kolegami i takim Go chciałbym poznać osobiście, podobnie jak Joe Robertsa czy chociażby innych naszych kolegów i koleżanki, lecz brak mi odrobiny szczęścia. Nawet Zatom na który się wybierałem okazał się dla mnie nieosiągalny z powodu kulminacji wycieleń. Takie bywa życie...
Pozdrawiam gorąco Waldek
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 Sty 2012, 23:02

 

Postsuper_novy | 12 Kwi 2012, 21:56

Adam_K napisał(a):Zapraszam do zapoznania się z szczegółami oferty.



Łomatkoicórko! Takie właśnie mi się marzyło! W zasadzie, to planuję nawet zrobić z sześciu płyt OSB, ale wysokość 125 cm, czyli szerokość płyty, powinna mi w zupełności wystarczyć. Do tego dach przesuwany i takie obserwatorium powinno mi wystarczyć w zupełności. Jest tylko jedno ale. Złodzieje na działce, że nawet alarmy czasami nie pomagają. Może już w tym roku coś zacznę robić w tym temacie, bo Synta 12" jednak troszkę waży, a do drugiego zawału wcale mi się nie spieszy.
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

PostAnka_U | 12 Kwi 2012, 21:59

wwaldek 1947 napisał(a):Jest to opis po angielsku więc skorzystałem z tłumacza Google i teraz po przetłumaczeniu nie mogę już sobie poradzić ze skopiowaniem i wklejeniem do tego postu właściwego linka.


Ten Joe Roberts?

http://www.rocketroberts.com/astro/observatory.htm
"Nie ma znaczenia, ile zaćmień widziałeś, nigdy nie masz ich dosyć."
Turcja 2006, Syberia 2008, Chiny 2009, Australia 2012, Szkocja 2015, Idaho 2017, przede mną Meksyk 2024
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostAdamo | 13 Kwi 2012, 01:03

Witam

Nigdzie nie napisałem, że mój projekt jest chroniony. Każdy kto ma możliwości może sobie sam zrobić obserwatorium, nie jest to nic skomplikowanego.
Moja oferta jest skierowana do osób które nie chcą bawić się w stolarkę lub nie mają ani ochoty ani czasu ani możliwości.
Natomiast informacja w stopce strony zabrania wykorzystywania materiałów ze strony bez mojej zgody.
Ja oferuje usługę wybudowania (to też można wycenić), skonfigurowania, zrobienia elektroniki, ewentualnie wyposażenia kompletnego obserwatorium.
Nie każdy jest przysłowiowym "Adamem Słodowym".
Może postawienie takiej budki jest pozornie proste ale jest trochę niespodzianek po drodze.
Ja postanowiłem zaoferować coś co sam sprawdziłem na sobie, a jestem człowiekiem który nie lubi wciskać kitu.
Jasne, można obniżyć cenę kosztem jakości desek, można wpakować mokre zczarniałe deski i je zamalować na brązowo i też będzie ale beze mnie.
Jak macie pytania to dzwońcie lub piszcie.

Pozdr Adamo
Awatar użytkownika
 
Posty: 73
Rejestracja: 13 Kwi 2008, 01:01
Miejscowość: PTMA Lublin

PostJanusz_P. | 13 Kwi 2012, 12:21

Przeglądnąłem podane linki i są w nich tylko podobne obserwatoria z odsuwanym dachem ale różniące się linią łamania dachu, konstrukcją rolek napędowych, rozmiarem, wysokością czy umiejscowieniem drzwi więc projekt Adama jest inny i zapewne autorski 8)
Oczywiście każdy może sobie zrobić sam lub kupić domek ogrodowy w Obi za 5-7 tyś i przerobić go na odsuwany dach ale oferta Adama jest rozwiązaniem całościowym i polecam ją osobom nie czującym się na siłach ze stolarką, konstruowaniem napędów, mechaniką i automatyką jako ciekawe i przemyślane rozwiązanie na własne, przydomowe obserwatorium :arrow: :idea:

PS. Pomagałem koledze przerobić taki domek z OBI i powiem że nie nie jest to trywialna operacja, spaliłem przy tym dwie wysłużone wiertarki Celma a kolejnych podcinań i dopasowań było co niemiara zanim dach zaczął się wreszcie odsuwać bez zacinania, tutaj relacja z tego przedsięwzięcia:
viewtopic.php?f=1&t=11745&hilit=obserwatorium+na+Kud%C5%82aczach

Sam także zaprojektowałem podobny domek dla innego kolegi który stanął na Kudłaczach:
viewtopic.php?f=1&t=3019&hilit=obserwatorium+na+Kud%C5%82aczach

Jak więc jak widać tego typu konstrukcje są już popularne wśród Amatorów Astronomii w Polsce 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postpama22 | 28 Cze 2012, 12:28

jestem zainteresowana, czy nadal jest aktualne?

_________________
domy z paczki - trujniki pcv
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Maj 2011, 15:39
Miejscowość: Wrocław

Postge0technik | 07 Sie 2012, 15:41

ceny są kosmiczne :) sam jestem inżynierem i wiem, iż wykonanie takiej konstrukcji nie kosztuje tyle.
Messier AR-102XS 102/460, Synta 8" dobson, ESy 82*/6,7 i 11; ES28/68*; ES3/52*; Hyperion 5mm i zoom 8-24,
filtry 2": H-a; O-iii; polaryz., moon+skyglow, UHC, UV/IR cut, Solar Foil ND5
Graty do lustrzanki, lornety Nikon10x50 CF, Bresser20x80
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Sie 2012, 13:36
Miejscowość: Warszawa / Wrocław

PostAdamo | 07 Sie 2012, 22:58

ge0technik napisał(a):ceny są kosmiczne :) sam jestem inżynierem i wiem, iż wykonanie takiej konstrukcji nie kosztuje tyle.

Mam 10 osób chętnych zrobisz im gratis?
Po kosztach materiałów?
Zresztą nic prostszego, buduj obserwatoria.
Awatar użytkownika
 
Posty: 73
Rejestracja: 13 Kwi 2008, 01:01
Miejscowość: PTMA Lublin

PostJanusz_P. | 08 Sie 2012, 08:12

No wiesz Adamo :roll: może ge0technik jest bogatym filantropem, gentlemanem z klasą, kasą i jajami zarazem i zafunduje ludziom obserwatoria zupełnie gratis albo zrobi je za przysłowiową czapkę gruszek po kosztach bo pewnie jako człowiek bogaty z urodzenia nie wie jak ciężka jest fizyczna praca przy kopaniu dołów pod fundamenty, mieszaniu betonu, wiązaniu zbrojenia i noszeniu belek oraz ile się za nią płaci i jakim obciążeniom podatkowym w Polsce podlega :arrow: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postge0technik | 08 Sie 2012, 08:44

Adamo napisał(a):
ge0technik napisał(a):ceny są kosmiczne :) sam jestem inżynierem i wiem, iż wykonanie takiej konstrukcji nie kosztuje tyle.

Mam 10 osób chętnych zrobisz im gratis?
Po kosztach materiałów?
Zresztą nic prostszego, buduj obserwatoria.



bardzo się cieszę, że interes CI się kręci. Moje zdanie znasz, nie zmienię go, ale musisz uszanować moje konstytucyjne prawo do wyrażania swoich opinii. a i budować takich budek nie mam zamiaru, bo buduję inne, znacznie ciekawsze (w mojej opinii) obiekty. życzę sukcesów.
;)
Messier AR-102XS 102/460, Synta 8" dobson, ESy 82*/6,7 i 11; ES28/68*; ES3/52*; Hyperion 5mm i zoom 8-24,
filtry 2": H-a; O-iii; polaryz., moon+skyglow, UHC, UV/IR cut, Solar Foil ND5
Graty do lustrzanki, lornety Nikon10x50 CF, Bresser20x80
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Sie 2012, 13:36
Miejscowość: Warszawa / Wrocław

Postge0technik | 08 Sie 2012, 08:49

Janusz_P. napisał(a):No wiesz Adamo :roll: może ge0technik jest bogatym filantropem, gentlemanem z klasą, kasą i jajami zarazem i zafunduje ludziom obserwatoria zupełnie gratis albo zrobi je za przysłowiową czapkę gruszek po kosztach bo pewnie jako człowiek bogaty z urodzenia nie wie jak ciężka jest fizyczna praca przy kopaniu dołów pod fundamenty, mieszaniu betonu, wiązaniu zbrojenia i noszeniu belek oraz ile się za nią płaci i jakim obciążeniom podatkowym w Polsce podlega :arrow: :oops:


jako człowiek, który nie jest bogaty z urodzenia a nauczony wartości pieniądza dzięki swej własnej pracy znam jego wartość znacznie lepiej niż wielu na tym forum.
chętnie pomogę komuś kto będzie budował i istotnie zrobię to za czapkę gruszek (lubię odmianę Klapsa). posłużę radą, wykonam projekt, a nawet wezmę szpadel w dłoń. nie boję się ciężkiej pracy, jak wielu wygodnisi.
pozdrawiam życzliwych.
Messier AR-102XS 102/460, Synta 8" dobson, ESy 82*/6,7 i 11; ES28/68*; ES3/52*; Hyperion 5mm i zoom 8-24,
filtry 2": H-a; O-iii; polaryz., moon+skyglow, UHC, UV/IR cut, Solar Foil ND5
Graty do lustrzanki, lornety Nikon10x50 CF, Bresser20x80
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Sie 2012, 13:36
Miejscowość: Warszawa / Wrocław

PostJanusz_P. | 08 Sie 2012, 09:19

Dobrze powiedziane :arrow: :idea: bo to jest właśnie oferta dla ludzi wygodnych którzy nie umieją lub nie chcą pracować szpadlem a chcą mieć własne odbserwatorium z odsuwanym dachem ale widzę że od czystej krytyki przechodzisz do oferty pomocy a to już jest w pełni akceptowalne na forum 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postge0technik | 08 Sie 2012, 11:33

Janusz_P. napisał(a):Dobrze powiedziane :arrow: :idea: bo to jest właśnie oferta dla ludzi wygodnych którzy nie umieją lub nie chcą pracować szpadlem a chcą mieć własne odbserwatorium z odsuwanym dachem ale widzę że od czystej krytyki przechodzisz do oferty pomocy a to już jest w pełni akceptowalne na forum 8)


tak, ponieważ rozróżniam krytykę i krytycyzm.

;)
Messier AR-102XS 102/460, Synta 8" dobson, ESy 82*/6,7 i 11; ES28/68*; ES3/52*; Hyperion 5mm i zoom 8-24,
filtry 2": H-a; O-iii; polaryz., moon+skyglow, UHC, UV/IR cut, Solar Foil ND5
Graty do lustrzanki, lornety Nikon10x50 CF, Bresser20x80
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Sie 2012, 13:36
Miejscowość: Warszawa / Wrocław

PostPawelxp | 08 Sie 2012, 16:21

Jestem doswiadczonym budowlańcem.Sprawa budowy takiej altanki z odsuwanym dachem jest banalnie prosta-tyle że dla kogos kto w tym siedzi.Jak ktos tego typu Konstrukcji nigdy nie robił,albo ma niewielkie pojęcie o tym-to doradzam zlecic komus kto sie zna.Bo dostanie szału w trakcie budowy,a na szczegółach polegnie.Jak to mówią -wszystko jest proste ,jak się na tym znasz.Co do ceny to nie będe glosu zabierał-bo nie znam ceny. ale nie oszukujmy się -wszystko kosztuje. ą jak ma byc dobre-to tym bardziej.A wogóle to fajny pomysł z tą konstrukcją.prostota i funkcjonalnosc to jej niewątpliwe zalety.Pozdrawiam pomysłodawce i konstruktora :D
Synta 8
 
Posty: 110
Rejestracja: 20 Lip 2012, 13:22
Miejscowość: Opole

 

PostJanusz_P. | 09 Sie 2012, 09:03

Też nie jestem inżynierem budowlanym ale bez problemu grzecznościowo zaprojektowałem i nadzorowałem budowę ciekawego obserwatorium Bogdana:
viewtopic.php?f=1&t=3019&hilit=obserwatorium+bogusia
które wykonane w systemie gospodarczym w ciągu zaledwie miesiąca i tak kosztowało około 15 tyś zł a to koszty materiałów i robocizny wykonawcy z przed kilku lat, teraz wszystko jest jeszcze sporo droższe :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDziewiątek | 09 Sie 2012, 23:03

Fajna sprawa takie obserwatorium...Ale ściany chyba dość mocno ograniczają pole widzenia nieba ;)
SW 150/750, SW HEQ5 PRO SynScan, Canon 300D
 
Posty: 56
Rejestracja: 19 Kwi 2012, 20:15

 

PostJanusz_P. | 10 Sie 2012, 08:39

Nie jeśli osie montażu są na wysokości krawędzi ścian :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDziewiątek | 10 Sie 2012, 09:08

Racja, najlepiej jak teleskop byłby na dodatkowym podwyższeniu/podeście, wtedy można by schować się za ścianami przed zimnem i wiatrem a sprzęcik ładnie by robił zdjęcia :) Mój ojciec jest budowlańcem, postawienie takiego czegoś nie byłoby wielkim problemem...Może kiedyś :) Tylko boje się, że bym tam zamieszkał na stałe :D
SW 150/750, SW HEQ5 PRO SynScan, Canon 300D
 
Posty: 56
Rejestracja: 19 Kwi 2012, 20:15

 

PostJanusz_P. | 10 Sie 2012, 09:21

O mieszkaniu w obserwatorium zapomnij :wink: nie ma tam ogrzewania ani klimatyzacji nie wspominając już o węźle sanitarnym :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat