Serwis i Regeneracja Optyki , Naprawy , Kolimacje , Porady.

PostKrzysztof_P | 29 Paź 2013, 19:43

:D Witam.

Służę pomocą w Konserwacji i Regeneracji Optyki oraz Teleskopów i Refraktorów.
Ponadto Dostępne są zestawy Luster od 150mm do 850mm w systemach Newtona , Casegraina DK jak i Klasycznego.
Istnieje również możliwość podniesienia dokładności Luster w teleskopach zwierciadlanych jak i napylenie nowych warstw z zabezpieczeniem , dostępne opcje warstw ze wsp. odbicia 92% i 96%.
Optyka wykonywana jest na indywidualne zamówienie z podaniem parametrów własnych.
Do optyki dołączany jest wykres z badania cieniowego jak i wykres wsp.odb. warstw Alu z warstwą zabezpieczającą.
Służę również pomocą przy samodzielnej budowie teleskopów jak i ich modyfikacji.
Kontakt Najlepiej PW lub tel.604054008 po godz.18.00.

Pozdrawiam Krzysztof z Krakowa. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 04 Paź 2019, 06:11, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Mar 2017, 07:37

Witam.

Służę również pomocą w Serwisie wszelkich Teleskopów i Refraktorów , czyszczenie , kolimacja , drobne przeróbki , wymiany wyciągów , napylanie luster , wyklejanie tub czarnym flockiem , mycie i czyszczenie optyki w okularach jak i Teleskopach oraz Refraktorach , itp.
Najlepiej wszelkie sprawy i zapytania kierować na PW lub tel.604054008.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 08 Lut 2019, 18:29

Witajcie.

Temat cały czas aktualny , służę wszelką pomocą , kontakt PW lub tel.604054008.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 02 Kwi 2019, 13:48

Witajcie.

Porady odnośnie zakupu sprzętu: Teleskopy , Refraktory jak i dobór do nich akcesoriów: okulary , montaże i inne.
Takich porad udzielam każdemu z przyjemnością oczywiście nieodpłatnie na PW lub tel.604054008.
Chętnie też pomogę zaczynającym przygodę z miłośniczą Astronomią , stojącym przed decyzją o zakupie wymarzonego sprzętu.
Jak nie odbiorę telefonu to oddzwonię w wolnym czasie.Robię to z przyjemnością i Serdecznie Zapraszam każdego do rozmowy.Dostaję cały czas sporo PW i telefonów na które odpowiadam systematycznie , lubię to robić w wolnym czasie jak i propagować miłośniczą Astronomię podczas darmowych pokazów nieba w naszym miłośniczym Obserwatorium koło Krakowa.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 04 Paź 2019, 05:17

Witajcie.

Astronomią , Optyką , Sprzętem , tematami miłośniczej Astronomii i ATM zajmuję się od ponad 35 lat.
Od niedawna posiadam Kolimator Holograficzny niezbędny do wstępnej kolimacji bez pomocy Gwiazd systemów Teleskopów takich jak np: MAK , SCT , itp.Posiadam też porządne inne kolimatory do kolimacji wszelakich sprzętów.Służę zresztą wszelaką pomocą.Robię praktycznie wszystko z każdym sprzętem , można przy okazji odwiedzin u mnie wiele nauczyć się samemu i radzić sobie potem dobrze samodzielnie ze swoim sprzętem.Udzielę instruktażu , porady i czego kto sobie życzy w miarę mojej wiedzy , możliwości i kompetencji.Posiadam dość dobre doświadczenie w wielu nurtujących tematach początkujących miłośników Astronomii i chętnie pomogę w pierwszych stawianych krokach w tej Wspaniałej Pasji Miłośniczej Astronomii.Bardzo Wiele praktyki i zdobycia niezbędnej wiedzy zawdzięczam naszemu Św.P.Koledze Januszowi , spędziłem w firmie "ASTROKRAK" masę godzin na wspólnych rozmowach jak i na samym warsztacie.Moje ogłoszenie w Dziale Komercyjnym jest dzięki uprzejmości i po wyrażeniu zgody przez Św.P. Janusza.Aktualnie jestem w domu po dwóch zawałach na rencie i czas myślę znajdę na wszystko.Można pisać na PW lub dzwonić , tel.604054008.Wszystkich Zainteresowanych Serdecznie Zapraszam na PW , Tel , lub do mnie do Krakowa. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 27 Paź 2019, 03:35, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostArcturus23 | 25 Paź 2019, 19:34

Polecam wizyty u Krzyśka. Sprzęt dokładnie sprawdzony, umyta optyka i skolimowany. Oprócz tego, Krzysiek przekazał mi ogromną ilość informacji odnośnie okularów, filtrów itp. A dodatkowo kilka pomysłów, jak zmodernizować teleskop.

Pozdrawiam
Arcturus23
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postszot | 26 Paź 2019, 06:19

Arcturus23 napisał(a):Polecam wizyty u Krzyśka....

Dokładnie tak jak pisze Arcturus :).

Pozdrawiam
Grzesiek
--- 8" Meade LX90 ACF ---
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 24 Wrz 2019, 11:19
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 19 Gru 2020, 15:24

Witajcie.
Od niedawna posiadam fachową aparaturę do kolimacji Refraktorów i Katadioptryków , którą złożył dla mnie Szef Firmy CFF Telescopes Catalin.Świetny sprzęt , obrazy Krążków AIRY przy 500X-1000X powiększenia pozwalają na bardzo precyzyjną kolimację.Aparatura działa podobnie jak Ława Optyczna.Dobrze pooglądać czasem , czym tak naprawdę dysponujemy pod względem jakości optycznej naszego sprzętu w praktyce.Seeing nam nie przeszkadza , spokój w zamkniętym pomieszczeniu i widać wszystko jak na dłoni.Tu nie ma mowy o pomyłce.
Prace nad pomieszczeniem Pracowni Optycznej w domu u mnie w toku.
Gdyby ktoś miał jakieś prace ze sprzętem , przeróbki , serwisowe czy kolimacja sprzętu , praktycznie wszystko jest do zrealizowania i z przyjemnością pomogę.Jestem w domu na rencie po dwóch zawałach serca i tak sobie uprzyjemniam i poświęcam temu czas.Serdecznie Zapraszam na PW.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7874
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDzikDobson | 10 Kwi 2023, 17:23

Jestem niezmiernie zainteresowany.
Posłałem wiadomość priv
Black & Green Fan
Awatar użytkownika
 
Posty: 83
Rejestracja: 18 Sie 2020, 15:23

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat