Astro ubranka

Sebson | 26 Mar 2024, 05:44

Witajcie.
Jako astroobserwator często zastanawiałem się co ubrać na siebie w chłodne, zimne oraz bardzo zimne noce, żeby nie dopuścić do upadku jakiegoś z okularów przez telepanie z zimna. Po kilku obserwacjach pomyślałem o bieliźnie termoaktywnej, ale wszystkie są na tyle krótkie, że podczas sięgania czegoś z ziemi zawsze coś tam odkrywały się plecy i to jest najgorsze jak jest już w miarę ciepło. Kupowanie większego rozmiaru niestety wprowadzało więcej złego niż dobrego ponieważ koszulka wydłużała się max o 4-5cm co niewiele pomagało, natomiast rękawy są wtedy stanowczo za długie. Pomyślałem sobie, że można by mieć koszulkę tylko z wydłużonym stanem. Taką koszulkę można wcisnąć z nadmiarem w spodnie i na pewno się nie wysunie przy schylaniu. Znalazłem firmę, która mogłaby się tym zająć w małym nakładzie i zrobiłaby projekt jaki bym chciał. Ja będę zamawiał, ale jakby ktoś był chętny to mogę zrobić listę i zamówić na raz. Koszt nie będzie mały lecz tkanina nigdy nie zostawi czarnej skóry gdyż będzie to z przędzy już czarnej i odpornej właściwie na wszystko. Załączam zatwierdzony projekt całego kompletu.

Koszty to:
Koszulka 120-140zł
Spodnie 100-120zł
plus wysyłka


Plan produkcji to czerwiec także jest trochę czasu do namysłu.
W razie zainteresowania proszę o informacje co potrzeba i w jakim rozmiarze.
Załączniki
Astro ubranka: AstroCiepłoBluza.jpg
Astro ubranka: AstroCiepłoSpodnie.jpg.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 263
Rejestracja: 17 Sie 2017, 10:02
Miejscowość: Zduńska Wola

 

Dale | 26 Mar 2024, 08:38

Prawdopodobnie będę chętny, przyda się nie tylko na obserwacje, ale i np. na ryby :)
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 981
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Krater | 26 Mar 2024, 10:16

Napisz coś więcej o tej przędzy w kontekście termoaktywności i izolacji cieplnej. Używałem i używam takiej bielizny i jest różnie z tymi parametrami. (niestety te dobre i firmowe wyroby tanie nie są)
"Nie należy mnożyć bytów ponad konieczność" (Brzytwa Ockhama)
Awatar użytkownika
 
Posty: 424
Rejestracja: 23 Lip 2013, 12:08
Miejscowość: Kraków

 

Sebson | 26 Mar 2024, 18:13

Podobno przędze mogę sobie dobrać jaką chcę, ale już na całe zamówienie jednakową, tzn. chodzi o właśnie izolację. Najlepiej podobno grzeje połączenie poliamidu, polipropylenu i domieszka wełny syntetycznej. Dopytam ile trzeba będzie dopłacić do wełny i najgrubszego poliamidu żeby cały ciuch był możliwie najcieplejszy nawet jak będzie sporo droższy. Nie ma co oszczędzać na zdrowiu nerek i komforcie obserwacji :P
Awatar użytkownika
 
Posty: 263
Rejestracja: 17 Sie 2017, 10:02
Miejscowość: Zduńska Wola

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości