Zloty i obserwacje na Kudłaczach i Lubomirze

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

Postmkowalik | 11 Sie 2022, 00:23

JOKER1 napisał(a):załatw darmowy wjazd GKG to zobaczymy te lornetkę :


:lol:

Założ zrzutkę na siepomaga
 
Posty: 571
Rejestracja: 28 Gru 2013, 21:46
Miejscowość: delokalizacja...

 

PostKrzysztof_P | 11 Sie 2022, 03:22

Cześć.
Jacku z tego wszystkiego , może to ty potrzebujesz wsparcia dychą i wszczynasz taką dyskusję kosztem nie wiedzącego nawet o tym kolegi... Jakieś tam dżazgi w portfelu jeszcze mam i zawsze mogę je dla ciebie wysypać.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7914
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 08:05

Krzysiu

nie było sprawy ani ja ani ty nie będziemy musieli za nikogo płacić
ot parę osób zobaczyło by fajna lornetkę ale jeśli uważasz ze to kiepska lornetka i nie jest warta by astro maniacy to zobaczyli to niech tak zostanie.

Trzymaj te bookingi to w tym jesteś najlepszy i oby pogoda dopisała :)
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 08:15

Grzesku

możemy się spotkać w dowolnym miejscu - nie ma sprawy, chciałem tylko byś jako gość honorowy nie płacił za "wdychanie powietrza i wydeptany trawnik" :)
i by więcej osób mogło pooglądać Twoją Kowe.
Zrób jak uważasz możemy spotkać się i na zlocie albo w innym miejscu.
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostMateusz F | 11 Sie 2022, 09:46

Haha , z tym „gościem honorowym” to dowaliłeś :lol:


Kolego …. połowa obecnych na zlocie ma niespotykane , egzotyczne i niekiedy unikalne nawet w skali świata sprzęty. Może nie jesteś tego świadomy ale ta „rolnetka” to nie jest dziw na dziwy wymagający szczególnego traktowania jej własciciela.
Newtony : ATM 12" F/6 , ATM 10" , ATM 8" F/9
Refraktory : WO 98 FLT , Vixen 81 SD, 70 APO , Achromat ATM 80 F/15
Awatar użytkownika
 
Posty: 619
Rejestracja: 07 Sie 2017, 09:44
Miejscowość: Andrychów

 

PostKrzysztof_P | 11 Sie 2022, 10:57

JOKER1 napisał(a):Krzysiu

nie było sprawy ani ja ani ty nie będziemy musieli za nikogo płacić
ot parę osób zobaczyło by fajna lornetkę ale jeśli uważasz ze to kiepska lornetka i nie jest warta by astro maniacy to zobaczyli to niech tak zostanie.

Trzymaj te bookingi to w tym jesteś najlepszy i oby pogoda dopisała :)


Wiesz co Jacku.
Naprawdę przemyśl wpierw co i dlaczego publicznie piszesz , zanim potem będziesz uciekał z tematu moim kosztem , aby zachować twarz. Szukasz dziury w całym , tylko nie wiem w jakim celu , po co i dlaczego...Nie mam czasu na takie pierd... i proszę ani mnie w takie rzeczy nie angażować , ani do mnie o takich farmazonach nie pisać.
Ponadto dwa razy Zapraszałem Catalina z dużym APO CFF i nawet gdyby co to nie miałem zamiaru nic nikomu opłacać , więc jak chcesz to najwyżej rozwiń czerwony dywan jak zapraszasz honorowych gości na zlot. A nie sugeruj nikomu niczego.
Jak spotykamy się na zlotach , to równy z Ciebie kolega , więc niech tak pozostanie , bez zbędnych tematów i nikomu nie potrzebnych komentarzy.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7914
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 12:25

Krzysztofie

nic nie uciekam i się nie chowam
nadal uważam ze to idiotyczne by ktoś płacił nawet 10 gr gdy wpada na chwile...
powinieneś stanąć na wysokości zadania i cos w tej sprawie wynegocjować a nie chować jak zwykle głowę w piasek ...a jeśli by się nie dało by to trudno...
natomiast twoje głupie dogryza ze ja mam niby płacić etc. są poniżej krytyki...

ty tez wydajesz się równym gościem jak się spotykamy i mamy wspólne zdanie w wielu kwestiach ale co do finansów to bez względu na zarobki każdy powinien wiedzieć za co ma płaci.

zamykamy ten temat i juz.

nie wiem jeszcze czy mi się uda wygospodarować czas na zlot /dużo spraw firmowych/ ale na 80 % powinien być a wiec sam rozumiesz ,ze "Kowa" była czystą bezinteresowną propozycja spotkania dla reszty astro maniaków na którym mogło mnie wcale nie być .
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostKrzysztof_P | 11 Sie 2022, 12:28

Jacku , no cóż , nie wiem czy wiesz , ale miała być większa kwota , której obniżenie właśnie wynegocjowałem na taką a nie inną już dość dawno temu.
Do zobaczenia na zlocie.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7914
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 12:35

To informuj nas o takich sprawach
W przyszlym roku pewnie bedzie x3...?
Mam nadzieje tylko ze gdy GKG bedzie 3x na zlocie to nie bedzie zmuszony zaplacic 3x po 10 zl???
Sorki nie mogłem sie powstrzymac :)
Najlepszego i dozobaczenia !!!!
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postanatol1 | 11 Sie 2022, 13:01

Boże, co za dziecinada. Przyjeżdżasz - płacisz, proste, czy to tak ciężko zrozumieć?
Chyba że ktoś tęskni za czasami gdzie byli uprzywilejowani obywatele, którym wolno więcej?
A za te parę złotych ma się możliwość spojrzeć przez inne teleskopy.
ATM 10" F/6,6, ATM 67/800(PZO), ATM 6" F/10, ScopeTech 80 F/15, SW120/600, bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, Optal 7x35, BPC5 8x30, BPC2 12x40, Tento 12x40, Zeiss 6x24, monokular MN2 8x30.
Awatar użytkownika
 
Posty: 996
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:00
Miejscowość: Krotoszyn

 

Postmrjq | 11 Sie 2022, 13:27

anatol1 napisał(a):Boże, co za dziecinada. Przyjeżdżasz - płacisz, proste, czy to tak ciężko zrozumieć?
Chyba że ktoś tęskni za czasami gdzie byli uprzywilejowani obywatele, którym wolno więcej?
A za te parę złotych ma się możliwość spojrzeć przez inne teleskopy.


Przecież nie płacimy za możliwość spojrzenia przez inne teleskopy, bo każdy by z puszeczką stał :shock:
Korzystamy jedynie z placu !
Dla mnie ten sposób obliczeń, że mamy możliwość korzystania z ośrodka to jakieś kuriozum.
Kto organizuje ten zlot... My, Krzysiek, Forum, Gwiazdy, Ziemia ? Może zmienimy tą formułę ?
To niech się wszyscy zrzucą na zlot, miejsce korzystania, albo przestańmy udawać, że to jest zlot forumowy.
A może to tylko ja tak cisnę i nie ma sprawy, wszystkim się podoba tak jak jest ?
Mi brakuje, zorganizowania tej imprezy. A słyszę, że Krzysiek, Ty się tym nie zajmujesz ?
Kurcze te zloty mają ile 20 lat ? Za mało osób przyjeżdża ? Czy za mało płaci ?
Mi się nie podoba taki sposób rozliczeń. Ja rozumiem, że jest prawo rynkowe... ale kurde.
Ile kosztuje wynajęcie tego całego ośrodka na 2 tygodnie....?
Ostatnio edytowany przez mrjq, 11 Sie 2022, 13:32, edytowano w sumie 1 raz
Takisit
 
Posty: 453
Rejestracja: 18 Lut 2008, 16:02
Miejscowość: Polska

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 13:31

najwięcej to maja ci do powiedzenia co nigdy nie byli na zlocie...
to jest dziecinada...
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postwitos | 11 Sie 2022, 13:54

Jeszcze się dobrze zlot nie zaczął a JOKER z mrjq już psują atmosferę.
Ostatnio edytowany przez witos 11 Sie 2022, 14:09, edytowano w sumie 2 razy
witos
 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 13:57

witos,

nie ciągnij sprawy dalej, zamykamy temat zawsze lubisz podjudzać...
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postmrjq | 11 Sie 2022, 14:05

witos napisał(a):Jeszcze się dobrze zlot nie zaczął a JOKER z mrjq już psują atmosferę.


Nie zawsze chodzi, żeby było miło... Wymiany zdań są potrzebne, mamy różne podejścia. Możemy się brać pod uwagę, usprawniać zlot itd.
Czasem dobrze wyłożyć kawę na ławę. Ja potrzebowałem wiedzieć na czym stoję i włączam się, żeby zaproponować nowe rozwiązania.
Czy ktoś się podłączy, czy ma podobne zdanie. Może być różnie. Życie. Może się okazać, że to tylko moje zdanie.
To mnie też czegoś nauczy.

pozdrawiam
ciemnego nieba
Takisit
 
Posty: 453
Rejestracja: 18 Lut 2008, 16:02
Miejscowość: Polska

Postwitos | 11 Sie 2022, 14:07

JOKER1 napisał(a):witos,

nie ciągnij sprawy dalej, zamykamy temat zawsze lubisz podjudzać...




Nie oczerniaj mnie proszę. Kto to zaczął ? Kto wplątał to bogu ducha winnego GKG ? Przecież GKG nawet o tym nie wiedział że ty tu takie śmieci piszesz. Więc kto tu zaczął podjudzać ? Nakręciłeś przy tym wielu chłopaków i po co to zrobiłeś żeby mieć ubaw, to gratuluję. Nie musisz odpowiadać żeby się dalej nie pogrążać.
witos
 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 14:09

witos,

nie znasz sprawy a ciągniesz to dalej...
miej honor chłopie i zamknij ten temat tak jak ja z Krzyśkiem to zrobiłem.
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postwitos | 11 Sie 2022, 14:22

JOKER1 napisał(a):witos,

nie znasz sprawy a ciągniesz to dalej...
miej honor chłopie i zamknij ten temat tak jak ja z Krzyśkiem to zrobiłem.


Znam lepiej niż ci się wydaje :) Ten nick. masz nie od parady Żartownisiu1.
Bez odbioru, dokończymy temat na zlocie, Oby tylko wada była w basenie, żartowałem :D
witos
 

PostJOKER1 | 11 Sie 2022, 14:24

no to fajnie ze żartowałeś tak jak ja weź te kąpielówki w groszki :).
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostLucas39 | 11 Sie 2022, 19:25

anatol1 napisał(a):Boże, co za dziecinada. Przyjeżdżasz - płacisz, proste, czy to tak ciężko zrozumieć?
Chyba że ktoś tęskni za czasami gdzie byli uprzywilejowani obywatele, którym wolno więcej?
A za te parę złotych ma się możliwość spojrzeć przez inne teleskopy.


a wiesz o tym ze to lewe pieniadze ktore ida do kieszenie wlasciciela?
nie dostaniesz kwita, paragona, a nie FV jako dowod wplaty
czy napewno chcesz sie dokladac do lewego interesu?? -- to retoryczne
Moderator czata
 
Posty: 248
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostMaciek_Cz | 11 Sie 2022, 20:29

A to jest oficjalne stanowisko właściciela z tymi kwitkami?
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Postwitos | 11 Sie 2022, 22:35

Trzy dni temu widziałem pięknego bolida, przeleciał 10* obok księżyca 8) Już nie mogę się doczekać zlotu i proszę nie odbierać mi tej przyjemności 8)
witos
 

PostJOKER1 | 12 Sie 2022, 09:23

zgadzam się z Witosem - dajmy spokój.

jak wpadnie skarbówka/a o to naprawdę nie trudno/ to położy ten zlot na łopatki ... i wtedy zobaczymy komu będziemy wysyłać 10 zł :lol:

ciemnego nieba i do zobaczenia w basenie !!!!!!!!!!!!!
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postwfifiak | 12 Sie 2022, 10:33

I po takich tekstach Pani powinna powiedzieć, że ustalone ceny są cenami netto i jeszcze doliczyć nam podatek. ŻENADA. Efekt będzie taki, że zapłacimy jeszcze więcej. Zamiast bić pianę, proponuję na zlocie zrobić spotkanie z Panią i jej wylać żale. Ponegocjować i może coś ugramy. Krzysztof i tak wykonał dobrą robotę zorganizowawszy to wszystko.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 800
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 12 Sie 2022, 12:49

Cześć , Witajcie.
Na spokojnie możemy pewne sprawy omówić z właścicielami jak będziemy na miejscu w piątek w pierwszy dzień naszego zlotu.
Nie mam nic przeciwko , wtedy każdy będzie miał okazję aby wypowiedzieć się oficjalnie. Tak że na spokojnie , bez zbędnych emocji.
Ja już odliczam dni do naszego tegorocznego spotkania.
Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7914
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat