Okolice Gwiazdy Sadr (IC1318)

Postblackdragon4 | 03 Lip 2022, 21:32

Witam Szanowne Grono. Zdjęcie to część większej całości którą planuje, i traktuje to jako pierwszy panel. W białe noce które panują u mnie do końca lipca chce zebrać troszku materiału w Haalpha aby póżniej to pokolorować RGB.. Chce was zapytać o zdanie i jak zawsze proszę o konstruktywną krytykę. Dziękuje



Canon 1100d+ Samyang 135mm f2.0

7h w klatkach 420s Haalpha (Optolong 7nm)

Flat+Bias
Załączniki
Okolice Gwiazdy Sadr (IC1318): gammastar3000jpg.jpg
Okolice Gwiazdy Sadr (IC1318): gamma starnet3000jpg.jpg
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

PostJaLe | 04 Lip 2022, 07:32

Do plusów zaliczyłbym całkiem fajne Ha. Rzeczy nad którymi należałoby popracować to pierwszym rzędzie poprawienie ustawienia ostrości.
Maska powinna pomóc.
Druga sprawa to rozsądne stosowanie odszumiania. Zdjęcie z szumem nie dyskwalifikuje go.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postblackdragon4 | 04 Lip 2022, 11:15

JaLe napisał(a):Do plusów zaliczyłbym całkiem fajne Ha. Rzeczy nad którymi należałoby popracować to pierwszym rzędzie poprawienie ustawienia ostrości.
Maska powinna pomóc.
Druga sprawa to rozsądne stosowanie odszumiania. Zdjęcie z szumem nie dyskwalifikuje go.


Dziękuję za opinie i ja zaraz z pytaniem, co do ostrości czy takie wrażenie może powodować samo prowadzenie, niestety nie miałem przeciwwagi do tego obiektywu i ciągnie na jedną stronę przez co guiding walczy z montażem przy klatkach 7min może się to jakoś negatywnie z sumowac.?? Samą ostrość kontroluje autofokus i sam HFR ustawia na bardzo przyzwoitym poziomie
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

PostJaLe | 04 Lip 2022, 11:17

blackdragon4 napisał(a):
JaLe napisał(a):Do plusów zaliczyłbym całkiem fajne Ha. Rzeczy nad którymi należałoby popracować to pierwszym rzędzie poprawienie ustawienia ostrości.
Maska powinna pomóc.
Druga sprawa to rozsądne stosowanie odszumiania. Zdjęcie z szumem nie dyskwalifikuje go.


Dziękuję za opinie i ja zaraz z pytaniem, co do ostrości czy takie wrażenie może powodować samo prowadzenie, niestety nie miałem przeciwwagi do tego obiektywu i ciągnie na jedną stronę przez co guiding walczy z montażem przy klatkach 7min może się to jakoś negatywnie z sumowac.?? Samą ostrość kontroluje autofokus i sam HFR ustawia na bardzo przyzwoitym poziomie


Oczywiście wyważenie i prowadzenie to podstawowa sprawa.

Wrzuć pojedyncza surową klatkę na jakiś serwer to zobaczymy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postblackdragon4 | 04 Lip 2022, 11:53

Dobrze wrzucę wieczorem po pracy.
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

Postblackdragon4 | 04 Lip 2022, 20:39

JaLe napisał(a):Do plusów zaliczyłbym całkiem fajne Ha. Rzeczy nad którymi należałoby popracować to pierwszym rzędzie poprawienie ustawienia ostrości.
Maska powinna pomóc.
Druga sprawa to rozsądne stosowanie odszumiania. Zdjęcie z szumem nie dyskwalifikuje go.


Zapodaje surowe fitsy. Losowe klatki z każdej sesji łącznie były 3 noce.. Choć sam zrobiłem analizę i sesja 1 jest ok wszystkie klatki są ostre, 2 już gorsza 3 lipa totalna.. Teraz pytanie czemu, skoro przed każdą sesją jest ostrzone autofokusem..

https://we.tl/t-qyD8frFtR5
Załączniki
Okolice Gwiazdy Sadr (IC1318): Desktop.jpg
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

PostJaLe | 04 Lip 2022, 21:14

Pytanie jakim autofocusem? Osobiście przerobiłem chyba większość dostępnych na naszym rynku i zadowalające efekty daje tylko EAF.
Ale i to nie w 100%, bo raz na kilka sesji (zwykle w SHO) ostrość była do poprawienia. W LRGB radził sobie znacznie lepiej. Nie będę teraz analizował tego w czym tkwi różnica, natomiast chciałbym zauważyć, a raczej zwrócić uwagę na stosowanie pewnej zasady.
Tak jak to w życiu bywa, stosujmy zasadę ograniczonego zaufanie, po prostu po autofocusie dobrze powiększyć zdjęcie i sprawdzić je osobiście.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postblackdragon4 | 04 Lip 2022, 21:36

JaLe napisał(a):Pytanie jakim autofocusem? Osobiście przerobiłem chyba większość dostępnych na naszym rynku i zadowalające efekty daje tylko EAF.
Ale i to nie w 100%, bo raz na kilka sesji (zwykle w SHO) ostrość była do poprawienia. W LRGB radził sobie znacznie lepiej. Nie będę teraz analizował tego w czym tkwi różnica, natomiast chciałbym zauważyć, a raczej zwrócić uwagę na stosowanie pewnej zasady.
Tak jak to w życiu bywa, stosujmy zasadę ograniczonego zaufanie, po prostu po autofocusie dobrze powiększyć zdjęcie i sprawdzić je osobiście.


Autofokus to DIY z projektu MyFokuserPro 2.. tutaj masz zdecydowanie rację, zbytnio zaufałem przyznaje, skoro na pierwszej sesji ustawił pięknie bo sprawdziłem to na kolejnych dwóch przyznam bez bicia olałem.. No nic życie to nauka, wywalam 2 noce zostaje pierwsza i dopale już z należytą kontrolą..
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 75 gości

AstroChat

Wejdź na chat