Mgławice obok motyla

PostMaetrik | 22 Maj 2021, 23:36

Kolejny kadr z Bieszczadzkiego zlotu, tym razem z setupu głównego. Szukałem, szperałem ale nie mogłem się doszukać nazwy katalogowej owej mgławicy / mgławic?...
jakby komuś się udało odnaleźć coś na ten temat będę wdzięczny :)

Większość strzela prosto w motyla a w jego okolicy jest ogrom przepięknych pyłów na śmiało kilka fajnych kadrów, tak więc zapuściłem się gdzieś w te rejony :)
Plan był na bikolor i teoretycznie (lub bardziej technicznie) udało się go wykonać, gdyby nie fakt, jak okazało się później, że w tym rejonie prawie w ogóle nie ma tlenu... (przynajmniej nie na tyle czasu co było) ;)
Nieco zawiedziony tym co uzyskałem po 2 nockach palenia - po jednej na ha / oiii, zdecydowałem by dodać fotce nieco pikanterii dopale kolor na gwiazdki od siebie z Warszawy :)
Tlenu oczywiście prawie nie ma ale dodanie go wydaję mi się sprawiło, że kolorystyka jest bardziej atrakcyjna.
Tak więc mam Ha i OIII ze zlotu i G,B z Warszawy (za R daje Ha)

Ha 16x900s
OIII 12x1200s
G,B po 7x300s
ED80 / Atik 383L+mono / cem40
Mgławice obok motyla: FINAL light.jpg


tak dla orientacji
Mgławice obok motyla: mapa.jpg
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostJaLe | 23 Maj 2021, 10:53

Ładne gwiazdki, ale chyba za mocno odszumione.
Pytanie, czy barwa czerwona nie byłaby odpowiedniejsza dla tego rejonu?
Załączniki
Mgławice obok motyla: FINAL light.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostMaetrik | 23 Maj 2021, 17:47

hmm tylko, że tu nic nie było prawie odszumiane, leciutko tlen tylko, który i tak zginął za mocnym sygnałem ha.
Taka wersja jak najbardziej byłaby odpowiednieszja gdyby było to czyste ha rgb, tu gdzieś tam majaczy tlen i z takiego połączenia lubię wodór taki lekko złotawy, więc był to celowy zabieg.
Niemniej ciekawa wersja też :) tylko gwiazdki się troszkę przekolorowały, należałoby pewnie zrobić zabieg, który wykonałeś na samej mgławicy bo mam wrażenie, że ich kolor ucierpiał.
Dzięki za sugestie, może popracuję nad drugą wersją :)
Pozdrawiam
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostJaLe | 23 Maj 2021, 18:05

Maetrik napisał(a):hmm tylko, że tu nic nie było prawie odszumiane, leciutko tlen tylko, który i tak zginął za mocnym sygnałem ha.
Taka wersja jak najbardziej byłaby odpowiednieszja gdyby było to czyste ha rgb, tu gdzieś tam majaczy tlen i z takiego połączenia lubię wodór taki lekko złotawy, więc był to celowy zabieg.
Niemniej ciekawa wersja też :) tylko gwiazdki się troszkę przekolorowały, należałoby pewnie zrobić zabieg, który wykonałeś na samej mgławicy bo mam wrażenie, że ich kolor ucierpiał.
Dzięki za sugestie, może popracuję nad drugą wersją :)
Pozdrawiam

Oczywiście to tylko lekka sugestia, ale skoro chcesz jeszcze w swoim zdjęciu coś dłubnąć, to myślę że udana ;)
Co do odszumiania czy tez jego braku, to jest kilka miejsc które tak wyglądają, np ta gromadka po lewej. Ale skoro się mylę, tym lepiej dla zdjęcia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostMaetrik | 23 Maj 2021, 18:12

może, któryś z zabiegów (trochę ich było) spowodował to o czym mówisz, teraz też to widzę :)
Przy okazji może znasz jakieś sztuczki (albo ktoś inny) chciałbym odnaleźć oznaczenie tej mgławicy (mgławic?) - fajnie byłoby wiedzieć co się fotografuje :)
Pix niestety oznaczył tylko gromadkę z lewej strony kadru.
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostJaLe | 23 Maj 2021, 18:29

Dodaj sobie do Pixa katalogi. Nie wiem czy tyle co poniżej już Cię zadowoli.
Załączniki
Mgławice obok motyla: FINAL_light_Annotated.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostMaetrik | 23 Maj 2021, 18:53

o to już jest coś!
Dzięki wielkie :)
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostMaetrik | 24 Maj 2021, 21:42

JaLe zainspirowałeś mnie :) pogoda akurat świetna do obróbki, zrobiłem więc na koniec wersje klasyczną Ha RGB :)
Mgławice obok motyla: ok.jpg
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostJaLe | 25 Maj 2021, 07:39

Od razu nabrała wyrazu :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postpatrix | 27 Maj 2021, 22:40

Tak pytam z ciekawości. Pojechałeś w najciemniejsze miejsce w kraju, żeby palić narrowband, a kolor paliłeś z Wawy? Nie powinno to być na odwrót?

Sam kadr jest ekstra, tylko szkoda chyba dwóch nocy w Biesach na wąskie pasma
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostMaetrik | 27 Maj 2021, 23:13

W planach było ha i oiii z bieszczad i tyle zdążyłem, miał być bikolor ale bardzo słaby tlen wyszedł i zachciało mi się pokolorować gwiazdki by poprawić sytuacje, stąd materiał z wawy ( koloru używam tylko na gwiazdki, nic więcej) a pojechałem by nazbierać jak najwięcej najlepszej jakości różnych materiałów i akurat edek z atikiem zbierał mgławice :)
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości

AstroChat

Wejdź na chat