Canon 6D do astrofoto

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 08 Gru 2021, 20:12

chavez1976 napisał(a):No nie do końca bez znaczenia bo przy AUTO aparat sam zmieni balans w trakcie sesji w miarę ciemnienia nieba.


Zmieni tylko zapis o tym jaką temperaturę barwową "ustalił".
Sama zawartość pliku RAW co do kolorów będzie TAKA SAMA.
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postchavez1976 | 08 Gru 2021, 21:53

Jasne, tylko spróbuj potem sprawnie dopasować wszystkie klatki do tej samej temperatury :wink:
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostVroobel | 30 Mar 2022, 23:41

Hej.

Mam taki dylemat: modyfikacja mojego 6D MK1.

Wyczytałem, że możliwe jest zmodyfikowanie do full spectrum, gdzie UV, pasmo widzialne i IR będzie przepuszczane w całości i zdaje się, że jakaś "zwykła szybka" jest wstawiana, możliwe nawet, ze Baadra, jako zabezpieczenie sensora. Inna opcja to pozostawienie oryginalnego filtra LP1, który jest filtrem UV, a dodatkowo ma na sobie piezoelektryczny wibrator do oczyszczania swej powierzchni z kurzu. A co, jeśli nie ma filtra LP1? Nie ma też oczyszczania z kurzu?

Cel: astrofotografia, ale wyłącznie z użyciem filtrów, nie przewiduję użycia tego body z innym obiektywem, niż teleskop. Optolong L-eXtreme będzie już niebawem, najdalej w połowie kwietnia. Czy zatem ma sens zostawianie jakiegokolwiek filtra, skoro filtr dual-band i tak wytnie mi UV?

Czy jest sens stosowania filtrów wąskopasmowych, jak Ha, SII i OIII i L ze zmodyfikowanym do full spectrum Canonem?

Czy może się ktoś wypowiedzieć, kto nie tylko ma zrobionego moda, ale także rozumie o co chodzi?
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat