Messier 34

PostJaLe | 30 Paź 2021, 14:06

Zapewne niektórzy zadają sobie pytanie w jakim celu fotografujemy ten sam obiekt kolejny raz? Ja fotografuję, bo próbuje wyłuskać coś więcej, coś czego wcześniej nie udało mi się wyłapać lub najzwyczajniej mi umknęło.

I właśnie w tym kontekście jestem bardzo zadowolony z tego zdjęcia.
Załączniki
Messier 34: M 34 maniak.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJanBielanski | 31 Paź 2021, 15:51

JaLe napisał(a):Zapewne niektórzy zadają sobie pytanie w jakim celu fotografujemy ten sam obiekt kolejny raz? Ja fotografuję, bo próbuje wyłuskać coś więcej, coś czego wcześniej nie udało mi się wyłapać lub najzwyczajniej mi umknęło.

Ja też robię te same obiekty kilka razy i staram się je poprawić w stosunku do wcześniejszej wersji.
Sama gromada ładnie wyszła, obrabiasz w Pixie? Jeśli tak spróbuj skrypt 'Photometry Color Calibration' pozwala poprawić kolor gwiazd.
Newton 20" (konstruowany) / TV-NP127is / iOptron CEM60EC / QHY600M, ZWO ASI 174, Nikon D810 / koło filtrowe, okulary, filtry i różne dodatki..
Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody.

Richard Feynman
Awatar użytkownika
 
Posty: 553
Rejestracja: 10 Cze 2008, 14:41
Miejscowość: Kraków

PostJaLe | 01 Lis 2021, 12:41

JanBielanski napisał(a):
JaLe napisał(a):Zapewne niektórzy zadają sobie pytanie w jakim celu fotografujemy ten sam obiekt kolejny raz? Ja fotografuję, bo próbuje wyłuskać coś więcej, coś czego wcześniej nie udało mi się wyłapać lub najzwyczajniej mi umknęło.

Ja też robię te same obiekty kilka razy i staram się je poprawić w stosunku do wcześniejszej wersji.
Sama gromada ładnie wyszła, obrabiasz w Pixie? Jeśli tak spróbuj skrypt 'Photometry Color Calibration' pozwala poprawić kolor gwiazd.


Tak w Pixie i Affinity Photo - to zdjęcie jest zresztą po kalibracji w Pi. Myślę, że problemy z kolorem to sprawa nieba - Bortle7.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

AstroChat

Wejdź na chat