Orion na 40 minut

PostAramil_Liodon | 09 Lis 2021, 14:49

Dawno się nie odzywałem tutaj, a to ze względu na to że szlifowałem trochę swój setup i po poważnym namyśle kupiłem sobie małego ED żeby mieć trochę więcej zakres celi na nocnym niebie w szerszym polu i praktykowałem jego użycie dość długo.

Wczoraj udało mi się późną porą wieczorną złapać odrobinę światła na Orionie (77 klatek po 30 sekund w wersji finalnej + kalibracja) i jestem na tyle zadowolony z rezultatów żeby wrzucić coś na forum.

Widzę ten refleks, to przez mojego kota który zawsze chodzi naokoło mnie kiedy siedzę nad tubą, tym razem odpalił kilka razy lampę podwórkową i spowodował taki artefakt

Orion na 40 minut: at6o7Dc.jpg

P. S. Wiem że mało czasu naświetlane, ale godzina była już bardzo późna + wypadło mi trochę klatek ze względu na źle dociążony montaż (Tak Sebastianie Ś. Już montuję ten moduł guidera :D )

I jak zwykle krytyka mile widziana.
Omegon Reflector 203/1000mm | Sky-Watcher ED72 | SW EQ-6 Pro | ZWO ASI294 MC-P
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:40
Miejscowość: Bydgoszcz

 

Postradio-teleskop.pl | 13 Lis 2021, 01:17

Przede wszystkim, w rozdzielni prądu znajdź różnicówkę do wspomnianej lampy i wyłącz ją na czas sesji - ja u siebie tak robię z oświetleniem garażu, pomaga ;) Po drugie: więcej materiału, dłuższe ekspozycje i lepsza ostrość, a będzie git! Powodzenia :)
 
Posty: 243
Rejestracja: 11 Kwi 2019, 00:14
Miejscowość: Toruń

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 13 Lis 2021, 07:39

fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości

AstroChat

Wejdź na chat