SONY A7S

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Posttiger | 22 Gru 2019, 20:59

Od bodajże czterech miesięcy użytkuję dosyć ,,egzotyczną" konstrukcje w DLSR jaką jest SONY A7S. Jest to pełnoklatkowy bezlusterkowiec, o dużym pixelu (12,2MP). Na początku chciałbym się podzielić informacją dlaczego np; nie poszedłem w kierunku sprawdzonego w astrofoto Cannona 6D. Otóż pomijając testy porównawcze na np; CN , co do ISO, ampglow, ma on (sony a7s) niski szum odczytu. Także ten nieruchomy ekran w 6D przyczynił się do podjęcia takiej decyzji. Na plus SONY A7S mogę jak na razie dodać jego wysokie ISO -409000. Powoduje to (oprócz oglądania jaśniejszych DSO na żywo, przy odp. ustawieniach aparatu), że możemy też sobie kadrować sobie dowolnie obiekt (na żywo). Aparat posiada też przydatną funkcję przy manualnym ustawieniu ostrości, iż podświetla gwiazdki na czerwono, gdy są one prawidłowo ustawione z ostrością (na ogół pokrywa się to z maską Bahtinowa, gdzie podgląd na LIVE VIEV jest bardzo dobrze powiększony i umożliwia b. precyzyjne ustawienie ostrości). Jego wysokie ISO pozwala na skrócenie czasu ,,naświetlania" przy relatywnie niskich ,,szumach". Jego szum matrycy jest wręcz nieporównywalny z moim poprzednim aparatem do astrofoto SONY nex5n. Ja obecnie zrezygnowałem z guidingu, ponieważ mogę dzięki SONY A7S jak i SW EQ6-R ,,ciągnąć" klatki 120-180 s. Mnie to w zupełności wystarcza, jakość materiału będę nadrabiał ilościa klatek. Na minus SONY A7S są jego ponoć ,,dziwne" RAWY , ZJADACZ SŁABYCH GWIAZDEK. Ale akurat mnie ,,kaszka manna" się średnio podoba, tak że myślę to przeboleję. Ale w większości są to opinie ,,teoretyków", jak również zwolenników Cannona. Myślę, że dopiero dłuższy czas użytkowania pokaże, czy zakup był ,,trafiony".
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat