Affinity Photo

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostJaLe | 19 Gru 2021, 15:45

Należę do nielicznego grona użytkowników tego programu.
Ponieważ szkoda mi czasu na zbędne opisy to od razu napiszę, że do skorzystania z niego skłoniło mnie podobieństwo do PSa, cena zakupu (co za tym idzie legalność) i potencjalny rozwój.

W miarę możliwości będę starał się ubogacać ten temat wzmiankami o w/w programie.

Pierwsza jest taka, że działają w nim pluginy znane z PSa - jak chociażby darmowy HLWG.

Dzisiaj ukazał się natomiast zestaw funkcji macro, która nabyłem za całego jednego funta:

https://jamesritson.gumroad.com/l/jr_as ... phy_macros
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 19 Gru 2021, 17:25

Czy on kuma pliki typowe dla astrophoto czyli po 32bity na kanał?

Adobe wkurza mnie niemiłosiernie ze swoją polityką licencjonowania...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostJaLe | 19 Gru 2021, 20:02

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a):Czy on kuma pliki typowe dla astrophoto czyli po 32bity na kanał?

Adobe wkurza mnie niemiłosiernie ze swoją polityką licencjonowania...


Nie wiem. Nigdy w takich nie obrabiam, moja kamera zbiera co najwyżej 16bit. Ale skoro macro jest na 32 to pewni9e sobie z takimi poradzi.

Za to na pewno otwiera pliki fit.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostVroobel | 20 Gru 2021, 00:30

Wow, czy dobrze widzę, że ten program robi stack i postprocessing? Cena taka, że żal nie kupić. :shock:
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 20 Gru 2021, 07:42

A przede wszystkim jednorazowa opłata a nie reket zbierany przemocą co miesiąc/rok.
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostJaLe | 20 Gru 2021, 09:42

Vroobel napisał(a):Wow, czy dobrze widzę, że ten program robi stack i postprocessing? Cena taka, że żal nie kupić. :shock:


Jeszcze w nim nie stackowałem, ale postprocesing wykonuję głównie w Affinity. Najlepiej kupować w promocji BF - ja zapłaciłem za niego 150,- z dożywotnią licencją :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 20 Gru 2021, 09:55

Czarny piątek? To już chyba było w tym roku? ;)

Jakbyście słyszeli o jakiejś promocji to dajcie cynk :)
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostJaLe | 20 Gru 2021, 10:31

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a):Czarny piątek? To już chyba było w tym roku? ;)

Jakbyście słyszeli o jakiejś promocji to dajcie cynk :)


No, było nawet dwa lata temu też :) i pewnie będzie.
Niektórzy czekali ;)

Poniżej zrzut z pluginami i makrami
Załączniki
Affinity Photo: AP.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postwodnik | 22 Gru 2021, 21:46

Vroobel napisał(a):Wow, czy dobrze widzę, że ten program robi stack i postprocessing? Cena taka, że żal nie kupić. :shock:

Robi stack, tylko, że potrafi się wysypać jeśli klatek jest dużo. Przytrafiło mi się. W tym wypadku może pomóc wyłączenie w preferencjach opcji użycia karty graficznej. Jakieś tam problemy ze sterownikami do karty graficznej (Nvidia). No i na moim 5-letnim laptopie... nie bardzo :(
 
Posty: 152
Rejestracja: 25 Gru 2006, 15:32

Postpatrix | 30 Gru 2021, 21:11

JaLe napisał(a):Należę do nielicznego grona użytkowników tego programu.
Ponieważ szkoda mi czasu na zbędne opisy to od razu napiszę, że do skorzystania z niego skłoniło mnie podobieństwo do PSa, cena zakupu (co za tym idzie legalność) i potencjalny rozwój.

W miarę możliwości będę starał się ubogacać ten temat wzmiankami o w/w programie.

Pierwsza jest taka, że działają w nim pluginy znane z PSa - jak chociażby darmowy HLWG.

Dzisiaj ukazał się natomiast zestaw funkcji macro, która nabyłem za całego jednego funta:

https://jamesritson.gumroad.com/l/jr_as ... phy_macros


Jedna sprawa. Jako, że jestem użytkownikiem AP już kilka ładnych lat, dlatego muszę się nie zgodzić do końca z tym co napisałeś. Pluginy z PS-a owszem działają, ale tylko na Win. Na Mac-u niestety np. HLVG nie działa, nad czym ubolewam i musiałem dokupić AP na Win i do obróbki astro korzystam z tego chorego okienkowego systemu :mrgreen:
Dla mnie natomiast duży plus to składanie panoram/mozaiki nawet z dziesiątek klatek. Ostatnio wrzuciłem 63 klatki księżyca i łyknął to bez zająknięcia.
Jeżeli chodzi o stackowanie to działa to również dobrze i jedyny minus to brak wyboru klatki referencyjnej co uważam za kluczowe w składaniu materiału, więc dla mnie jak na razie jest to funkcja totalnie nieużyteczna.
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostJaLe | 30 Gru 2021, 21:29

patrix napisał(a):
JaLe napisał(a):Należę do nielicznego grona użytkowników tego programu.
Ponieważ szkoda mi czasu na zbędne opisy to od razu napiszę, że do skorzystania z niego skłoniło mnie podobieństwo do PSa, cena zakupu (co za tym idzie legalność) i potencjalny rozwój.

W miarę możliwości będę starał się ubogacać ten temat wzmiankami o w/w programie.

Pierwsza jest taka, że działają w nim pluginy znane z PSa - jak chociażby darmowy HLWG.

Dzisiaj ukazał się natomiast zestaw funkcji macro, która nabyłem za całego jednego funta:

https://jamesritson.gumroad.com/l/jr_as ... phy_macros


Jedna sprawa. Jako, że jestem użytkownikiem AP już kilka ładnych lat, dlatego muszę się nie zgodzić do końca z tym co napisałeś. Pluginy z PS-a owszem działają, ale tylko na Win. Na Mac-u niestety np. HLVG nie działa, nad czym ubolewam i musiałem dokupić AP na Win i do obróbki astro korzystam z tego chorego okienkowego systemu :mrgreen:
Dla mnie natomiast duży plus to składanie panoram/mozaiki nawet z dziesiątek klatek. Ostatnio wrzuciłem 63 klatki księżyca i łyknął to bez zająknięcia.
Jeżeli chodzi o stackowanie to działa to również dobrze i jedyny minus to brak wyboru klatki referencyjnej co uważam za kluczowe w składaniu materiału, więc dla mnie jak na razie jest to funkcja totalnie nieużyteczna.

O, fajnie, że możesz podzielić się info.
Napisz więcej o swoich spostrzeżeniach, chyba że na razie to tyle ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postpatrix | 30 Gru 2021, 22:11

Może ujmę to tak. Kupiłem lata temu jeszcze pudełkową wersję PS CS4, z której korzystam do dzisiaj i uważam, że na tyle pewnie się czuje w PS-ie, że nie potrzebuję nic innego. Jednak cena AP mnie na tyle skusiła, że postanowiłem z tego skorzystać i kupiłem ten soft zarówno na Mac-a, jak i na Win. I gdybym dzisiaj nie miał dostępu do PS-a, to bym się w ogóle nie zastanawiał i brał AP nawet jak nie ma na niego promocji, bo jest to świetny soft zarówno do dziennej jak i nocnej fotografii i płaci się tylko raz,a nie jak dla Adobe co miesiąc. Tym bardziej, że jeden z producentów, czyli James Ritson jest wprawdzie raczkującym astrofotografem, ale przemyca co wersję kolejne skrypty dla nas. Nie działają one tak dobrze jak np akcje dla PS od prodigitalsoftware, ale działają i wierzę, że za niedługo je prześcigną.

Wrzucam kilka moich ostatnich fotek, które składalem w APP, balans kolorów i zmniejszanie gwiazd robiłem w Images Plus, a reszta to właśnie Affinity Photo
Załączniki
Affinity Photo: M31.jpg
Affinity Photo: M33.jpg
Affinity Photo: Sh2-171.jpg
Affinity Photo: Vdb15.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

PostJaLe | 30 Gru 2021, 22:19

Oczywiście PS to klasa sama w sobie.
Ale AP jest tez ciekawym rozwiązaniem szczególnie dla osób z niskim i średnim budżetem :D
W dodatku ciągle udoskonalanym :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 7068
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postpatrix | 30 Gru 2021, 22:25

JaLe napisał(a):Ale AP jest tez ciekawym rozwiązaniem szczególnie dla osób z niskim i średnim budżetem :D
W dodatku ciągle udoskonalanym :D


Dokładnie tak. Dlatego warto brać teraz, bo coś mi się zdaje, że to tylko kwestia czasu kiedy wprowadzą na niego abonament :arrow: :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Rejestracja: 07 Maj 2008, 18:04

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 02 Sty 2022, 20:47

Wystarczy poczekać aż się trial skończy i już przysyłają rabat 10% :)
Jeszcze poczekam ;)
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postrambro | 04 Sty 2022, 00:02

Ja nie mam PS i wszystkie moje fotki obrabiam w AF. Polecam.
Pentax K-70, MN 190, iEQ45
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 14 Mar 2011, 15:03

 

Postlulu | 04 Sty 2022, 01:19

Jeżeli ktoś szuka alternatywy dla PS, zwłaszcza bezpłatnej, to warto też pamiętać i GIMP-ie.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3009
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 27 Maj 2022, 18:00

Affinty - promocja 50% taniej! :)
https://affinity.serif.com/en-us/
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat