Asiair Plus

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postendriunw | 28 Mar 2022, 09:12

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie Asiair,czy udało się komuś połączyć to tak aby sterować przez internet. Z kolegą razem focimy ale mieszkamy ok 1 km od siebie fajnie byłoby mieć podgląd na to co się dzieje i sączyć razem browara a tak trzeba przemieszczać się żeby coś poprawić ....
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Maj 2017, 21:40

 

PostJaLe | 28 Mar 2022, 10:41

Prawdopodobnie można o ile zna się IP i posiada odpowiednie zabezpieczenia.
Ja swoje AA mam podłączone kabelkiem do domowej sieci skąd sieje po całym domu.
Dzięki temu ściągam pliki bezpośrednio na komputer bez pośrednictwa Pendriva.

Temat bardzo ciekawy i tez się nad tym zastanawiałem, ale na razie nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostVroobel | 28 Mar 2022, 19:02

Jeśli da się to zrobić w obrębie domu (WiFi, LAN), to da się i na zewnątrz, trzeba tylko mieć bezpieczny dostęp z zewnątrz. Można sobie postawić serwer VPN na Raspberry Pi, albo wymienić router na taki, co ma wbudowany VPN. Jest wiele możliwych sposobów na ogarnięcie tego, niektóre są bardzo proste, ale ryzykowne, rzekłbym wręcz niebezpieczne.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostJaLe | 09 Kwi 2022, 07:44

Odnośnie tej wersji ASI to posiada uboższe dodatkowe wyposażenie.
Brakuje karty pamięci, Pendriva i co najgorsze kabelka do połączenia z montażem.
Co do zasięgu z antenką to jest on porównywalny do tego jaki ma wersja pro + Vonets (w testach domowych). Co do wymiarów to producent szczyci się zmniejszeniem grubości, nie wspomina o zwiększeniu wymiarów z szerokości i długości. W praktyce AA plus w porównaniu do poprzednika wygląda na większe.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat