Vixen astroeq

Postblackdragon4 | 14 Wrz 2020, 11:56

Witam Szanowne Grono:) korzystając z wiedzy zawartej tutaj i na innych forach, postanowiłem również uzbroić mojego starszego choć w stanie technicznym super Vixena w GO TO i prowadzenie, i chciałem się podzielić z wami moim projektem i doświadczeniami. Z elektroniką problemu nie mam więc zbudowałem wszystko na Arduino Mega, sterowniki DRV8825, silniki JK42HM40(400 k/obr). Żeby już wszystko było jak należy, wywaliłem przeniesienie napędu z zębatkowego na paskowe. Przełożenie jakie zastosowałem to 3:1. Na silniki koło 16T fi 5mm, na przekładnie ślimakową 48T fi 6mm. Vixen ma przełożenie 1:144 oraz zastosowanie mikro kroku 32ustep, dało mi przyzwoite arc/sec na poziomie 0.23 arc/sec. Z montażem silników, też zbyt nie ingerowałem w montaż wykorzystałem poprzednie obudowy silników co wyszło dość schludnie bez winkli , pracy jeszcze wymagają plastikowe obudowy na silniki które się też nadadzą po drobnej przeróbce, no i spakowanie układu w pudełko:) Wszystko odpaliło bez problemu, załączam filmik pokazowy i wszystkich serdecznie pozdrawiam. Chętnie wymienię się spostrzeżeniami i uwagami.

https://www.youtube.com/watch?v=cCX9gAzV4Ls
 
Posty: 177
Rejestracja: 12 Maj 2019, 10:42
Miejscowość: Pyzdry

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat