Budowa Planetarnego Refraktora Fraunhofera AC D-150mm , F15.

Postwitos | 06 Lis 2021, 18:30

zbyszek napisał(a):Fajnie wygląda po wyczyszczeniu . Montaż może azymutalny zrób, EQ6 ma swoje za uszami , przy tak dlugiej tubie długie drgania murowane . Ile waży obiektyw z celą ?


Krzysztof_P napisał(a):Witajcie.
Mirko Beretta prosił mnie ze względów sentymentalnych , abym z powrotem odsprzedał mu ten obiektyw z dostarczonym odrośnikiem i odesłał do Italii.Co uczynię w Poniedziałek.


Zrobisz dobry uczynek, to się ceni :)
witos
 

PostKrzysztof_P | 07 Lis 2021, 11:17

Cześć Tomaszu.
Mirko z Italii zyskał świetny serwis obiektywu za mniej niż połowę ceny kosztów w DE a ja zyskam zadowolenie.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 24 Lis 2021, 23:01

Witajcie.
Jestem zadowolony , Mirko otrzymał obiektyw i napisał mi wiadomość , którą przed chwilą otrzymałem. :D

Ciao Krzysztof,
Ieri è arrivato il pacco perfettamente confezionato a prova dei più maldestri corrieri……al momento grazie infinite, ho visto l’obbiettivo è mi sembra che il laboratorio abbia fatto veramente un buon lavoro.
Ho scritto a Marco che ha il resto del tubo e a metà dicembre andrò a ritirarlo. Non appena riportato al vecchio splendore farò l’articolo per il giornale del gruppo Astrofili di Ravenna e ti invierò copia. Grazie infinite, se avrai modo di venire in italia fammelo sapere che mi piacerebbe conoscerti personalmente; al momento ti posso dire che ho avuto la fortuna di conoscere una persona gentilissima comprensiva che non si trovano tutti i giorni.
Se ti interessa aprire annuncio su Astrosell ti poso mettere feedback.
Nuovamente grazie

Mirko Beretta

Czekam na złożenie Refraktora jak pisze Mirko , wieści o obrazach i oczywiście na pamiątkowe czasopismo z artykułem w którym będzie opisany ten Refraktor.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostXWA | 25 Lis 2021, 12:48

Ajć "astrofile"? Zdecydowanie lepsze określenie to "astromaniacy" czy coś podobnego.
 
Posty: 63
Rejestracja: 26 Wrz 2021, 20:54

PostKrzysztof_P | 25 Lis 2021, 17:03

Cześć.
"Astrofili" , niech ich zwą jak chcą. :D
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat