lornetka Weltblick 20 x 70 Sehfeld 61 m auf 1000 m

Vintage, retro - czyli zabytki i astro-optyczne starocie. Ciekawe znaleziska, zakupy, renowacja, wrażenia z obserwacji...

Postaniapl | 09 Paź 2013, 11:41

Witam,
szukam informacji na temat tej lornetki, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Co można nią obserwować? Czy nadaje się do obserwacji astronomicznych? Mam takową lornetkę w posiadaniu. Proszę o wyrozumiałość i prosty język, gdyż jestem laikiem w dziedzinie astronomii itp.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Paź 2013, 11:35

 

PostJanusz_P. | 09 Paź 2013, 14:01

Lornetka ma ciekawe parametry i pod warunkiem że nie jest uszkodzona zapewne nada się do obserwacji astronomicznych ale ze statywu ze względu na spore powiększenie 20x :arrow:
Nie oczekuj od niej jakości Fujinona 16x70 ale na pewno sporo przez nią zobaczysz mgławic, gromad i jaśniejszych galaktyk, powodzenia w obserwacjach :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postaniapl | 09 Paź 2013, 14:18

Pięknie dziękuję za odpowiedź :) Myślę też o zakupie lornetki bliskiej osobie w prezencie, chodzi mi o coś niedrogiego a dobrego (względy finansowe). Czy przez tego typu lornetkę: http://deltaoptical.pl/lornetka-celestr ... ,d212.html będzie lepsza widoczność aniżeli przez tę moją? Czytałam na forach, że żeby poobserwować niebo, lepiej nie kupować tanich lunet, teleskopów, a właśnie taką lornetkę - czy ktoś może się do tego odnieść?
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Paź 2013, 11:35

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat