Nowy Interfejs responsywny Astromaniaka - testy beta.

Zablokowany temat

PostLukacz | 07 Gru 2021, 19:57

lulu napisał(a):OK, no to na razie wracamy do trójkątów
Dlaczego "na razie"? Są baaaaaardzo OK :)
Widzę je tylko na głównej, w działach mamy dalej tarcze strzelnicze.

lulu napisał(a):Marcin - jeszcze w kwestii awatarów. To nie jest tak że ja upodabniam forum do Invision i AP czy FA.
Bulaje są ok, pozostałe kombinacje naprowadziły mnie na takie podejrzenia :wink:

Zostały jeszcze jakieś inne sprawy przed wprowadzeniem wersji 1.0?
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 08 Gru 2021, 00:08

Masz nadal stare kopie plików cache-u przeglądarki. Zerknijcie jeszcze raz czyszcząc cache. Dodałem minimalny podcień pod ikonkami. Myślę że są nieco bardziej "angażujące" dzięki temu, a ikonka zamkniętych tematów może być ciemno-szara, ale nie tak ciemna że prawie czarna jak poprzednio.

Co do awatarów to myślę, że jednym z powodów dla których duże platformy społecznościowe wprowadziły taki model musiały być badania pokazujące, że ta forma jest właśnie bardziej "angażująca". Nie jest tajemnicą, że te serwisy są projektowane w taki sposób by nakręcać aktywność i uwiązać ludzi jak najdłużej - nie unikając technik prowadzących wręcz do uzależnienia. Może się nam to podobać lub nie, ale prawda jest taka że to działa i jeśli tradycyjne fora mają mieć szansę w starciu z zalewem astronomicznych grup na FB chociażby, to trudno takie trendy ignorować. Te okrągłe awatary zwracają uwagę, robiąc efekt "tłumu", sugerując że dyskutuje tu dużo różnych ludzi, czyli warto brać w tym udział itd. Jak wejdziemy na stronę główną AP to wita nas cała masa awatarów i twarzy kolegów - widzimy że tam są ludzie, że się coś dzieje. Jeżeli to u nas dobrze wygląda na stronach wątków - a moim zdaniem bardzo dobrze pasuje - to nie ma się co oglądać na podobieństwo do AP. Mamy dość różnic w stosunku do zaprzyjaźnionej konkurencji by się tym podobieństwem w ogóle nie przejmować.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 08 Gru 2021, 00:13

Pamięć wyczyściłem, stopniowo ikonki się "wymieniły". Nie wiem tylko czy zamknięte nie są jeszcze za mało ciemne.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 08 Gru 2021, 00:22

Co zostało? Trzeba by zrobić remanent. Muszę przepatrzeć wszystkie te pierdółkowate strony typu listingi użytkowników, faq, regulaminy itp. Drukowanie na razie zostawiam na takim etapie jak jest - będę to kończył powoli w wolnych chwilach na przyszłość. Można przyzwoicie wydrukować pw i wątek - tyle musi na razie wystarczyć. Miałem dołożyć symbole do edytora, ale nie mam pomysłu co z nimi zrobić na mobilkach - żeby tego używać muszą być w odpowiednich odstępach, czyli zajmą dużo miejsca.

Mojego Astromaniaja usuwam z menu po prawej, ale jakoś się to musi nazywać w menu rozwijalnym, że oddzielić od opcji konta. Na razie nazwałem "Posty i tematy" - może ktoś coś wymyśli lepszego.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlulu | 08 Gru 2021, 00:23

Lukacz napisał(a):Pamięć wyczyściłem, stopniowo ikonki się "wymieniły". Nie wiem tylko czy zamknięte nie są jeszcze za mało ciemne.


Na ekranie słabszych laptopów kontrast jest nieporównanie gorszy niż na telefonie. Oglądaj to również na monitorze tradycyjnym - poniżej tego zaczyna się za mało odcinać od tła i cienia.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 08 Gru 2021, 00:54

Zerkne jutro na kompie, ale pewnie tam będzie lepiej. Na telefonie porównałem z "przesunięty" i wystarczająco się różnią. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, sporo zmian było ostanio w ikonkach.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostVroobel | 08 Gru 2021, 02:01

A ja mam nowe trójkąty bez usuwania historii przeglądania na mobilu. Może to zasługa Andka 11?
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostLukacz | 08 Gru 2021, 02:04

To kwestia grafik w pamięci podręcznej strony, wymieniły się na aktualne.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 08 Gru 2021, 03:17

Vroobel napisał(a):A ja mam nowe trójkąty bez usuwania historii przeglądania na mobilu. Może to zasługa Andka 11?


Może masz tak ustawioną przeglądarkę, może czyści Ci się po każdym użyciu? Albo używasz jej w trybie prywatnym?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostVroobel | 08 Gru 2021, 08:33

Nie używam trybu prywatnego i nic mi nie wiadomo o automatycznym czyszczeniu.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Postlulu | 08 Gru 2021, 13:29

Czasem przeglądarka sama się czyści, co skutkuje koniecznością ponownego logowania się nawet tam gdzie postawione były ciastka bez terminu ważności...

Ponieważ zbliżamy się chyba powoli do szczęśliwego finału mimo kilku ostrzejszych zakrętów, przywracam moduł reklamowy - ale na razie w wersji z 1 banerem. Myślę że powinno to spokojnie wystarczyć, docelowo mógłby to być standardowy baner 250x300 px, a więc 1 większy zamiast 3 mniejszych jak dotychczas. Jeśli Karol nie będzie miał nic przeciwko temu, zostawimy to na razie w takiej wersji, myślę że nikt nie powinien mieć powodów by uskarżać się na nadmierną inwazyjność tego modułu.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 08 Gru 2021, 18:27

lulu napisał(a):Czasem przeglądarka sama się czyści, co skutkuje koniecznością ponownego logowania się nawet tam gdzie postawione były ciastka bez terminu ważności...

Na Androidzie ja usuwam, żeby nie tracić całej histori przeglądania i powiązanych z nią elementów, pliki i obrazy pamięci podręcznej dla danej strony.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostVroobel | 08 Gru 2021, 18:44

Też tak robię.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostLukacz | 09 Gru 2021, 22:16

Faza testów nowego interfejsu Forum dobiegła końca.

Bardzo dziękuję użytkownikom za bezcenne opinie umieszczane w tym wątku, miały one wpływ na wygląd i funkcjonalności nowego interfejsu.
Forumowiczów którzy nie zdecydowali się na aktywny udział w testach, gorąco namawiam do umieszczania wpisów w nowym temacie
viewtopic.php?f=9&t=65359
który jest miejscem na wszelkie spostrzeżenia dotyczące nowego interfejsu, oraz uwag i pomysłów dotyczących m.in. rozwoju naszego Forum.

Dziękuję Administratorowi technicznemu - lulu za niesamowitą, żmudną i mozolna pracę którą wykonał dla Astromaniaka - Łukasz, good job :!:


Ten wątek zamykam i niebawem zarchiwizuję.


Lukacz
Moderator Forum
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat