uciekanie korektora z wyciagu - bo clamping ring

Postcelticsailor | 29 Paź 2021, 13:24

Dobry
mam 2" wyciag cryforda w newtonie i korektor komy gso, tylko ze ta lajza nie jest osiowo bo na klamping ringu WYCIĄGU mi ucieka z osi co widac na aparacie...
najlepiej by bylo go nie przykrecac :D
widzialem gdzies cos ktos, mial takiego nagwintowanego ringa wkreconego w wyciag hmm abo jakos drawtube z gwintem i ringiem z clamping ringiem wkrecanym np. to by bylo cus
Jakies patenty macie na to? bo ze niby co dwie glowy to...
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez celticsailor, 29 Paź 2021, 13:53, edytowano w sumie 1 raz
ED80 Black Diamond Shott 0.8x
 
Posty: 166
Rejestracja: 28 Sie 2021, 20:21

 

PostSoczi | 29 Paź 2021, 13:42

No przecież w sklepie dodają jakiś adapter M48 / T2 do zakupu tego korektorka. Nie zawsze czy niewystarczający back-focus?
Wkręcany zamiennie do zespołu optycznego zamiast kołnierza wizualnego 2".

Jeśli to nie oto chodzi tylko o wyciąg GSO to ja bym poszedł ostro i ekonomicznie na początek zaklejając rowek w korektorze. Ach to dlatego od jakiegoś czasu istnieje wersja bezrowkowa comacorectora GSO? :lol: Kurka, a dla mnie to była właśnie zawsze wada i obawy, że wyleci jakiekolwiek akcesorium z wyciągu jak bedzie skierowany do dołu. Dawno, dawno temu chyba żadne akcesoria teleskopowe nie miały rowków.
Ostatnio edytowany przez Soczi, 29 Paź 2021, 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1276
Rejestracja: 24 Sty 2011, 16:12

Postcelticsailor | 29 Paź 2021, 13:50

Soczi napisał(a):No przecież w sklepie dodają jakiś adapter M48 / T2 do zakupu tego korektorka. Nie zawsze czy niewystarczający back-focus?
Wkręcany zamiennie do zespołu optycznego zamiast kołnierza wizualnego 2".

i tak robie, mam wkrecony korektor do przedluzki i ta bezposrednio wkrecona do eos ringa aby zachowac backfokus i sztywnosc.
ale ja mowie o korektor - wyciag
w wyciagu mam nierowno bo jakby jest ta tuleja korektora jakis tam mikrometr za mala i jak dokrece w wyciagu to mi ucieka na bok a jak lezy luzno to jest gites
ED80 Black Diamond Shott 0.8x
 
Posty: 166
Rejestracja: 28 Sie 2021, 20:21

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat