Magnetyczny uchwyt kontrolera RA dla EQ5 (1.75")

PostVroobel | 15 Wrz 2022, 23:35

Hej.

Kilka dni temu miałem odrobinę czasu i zaprojektowałem uchwyt dla kontrolera RA w moim EQ5 na 1.75" stalowych nogach. Jak zwykle, jak mnie coś wkurza, to kończy się projektem i wydrukiem. Tym razem wkurzało mnie szukanie po nocy przycisków kontrolera, który leży na półeczce i zwykle podczas tego szukania z półeczki spada i dynda na kablach. :evil:

Mając paczkę neodymowych magnesów 5mm średnicy i 1mm wysokości wymyśliłem, że będzie to uchwyt magnetyczny. Jedną część (klamrę) mocuje się do nogi montażu w wygodnym miejscu, druga natomiast (koszyk) trzyma kontroler. Po obserwacji odrywamy najzwyczajniej koszyk wraz z kontrolerem, ale klamra pozostaje na nodze statywu.

Magnetyczny uchwyt kontrolera RA dla EQ5 (1.75"): Design.jpg

Magnetyczny uchwyt kontrolera RA dla EQ5 (1.75"): Printout.jpg

Magnetyczny uchwyt kontrolera RA dla EQ5 (1.75"): ReadyToWork.jpg

Filament: PLA. Magnesy należy zestawić w stosy: 4x3 i 4x5 sztuk. Bardzo łatwo skleja się je razem klejem Kropelką, magnes puszczony na drugi magnes zajmuje swoje miejsce bez jakiejkowliek ingerencji. UWAGA! Zbyt duża ilość kleju może powodować jego rozchlapanie! Warto umieścić pierwszy magnes w małym imadle. Tak przygotowane stosy należy wkleić odpowiednio do klamry (4x5) i do koszyka (4x3). Należy zadbać o to, żeby magnesy były wklejone zgodnie z oczekiwaniem, tzn. klamra i koszyk mają do siebie przylegać, a nie odpychać się. Warto znaznaczyć markerem zgodne bieguny N lub S przed wklejaniem ich do wydruków. UWAGA! Po wklejeniu magnesy należy docisnąć i usunąć ew. wyciekający klej. Klej musi wyschnąć, co najmniej 1 godzinę. Nie należy próbować, jak obie części przylegają, przed wyschnięciem kleju, bo magnesy wyskoczą z otworów.

https://www.thingiverse.com/thing:5514819

Można się częstować.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat