Kątówka do APO WO 132

Postphacops | 25 Lip 2022, 13:41

Od dłuższego czasu sukcesywnie kompletuje sprzęt do tej lufy -ale i przy okazji 2 innych. Cenowo i jakościowo staram się nie iść na zbyt mocne kompromisy (choć jak wiadomo cena ma znaczenie) w przypadku okularów to uzbierałem: delite, xw, morfeusza, TV WF. Były to jednak zakupy sprzętów z drugiej ręki i tak przez rok polowałem.... w okularach było łatwo. Czas na kątówkę. Obecnie mam dielektryczną 99% 2 cale. To jest obecnie najsłabsze ogniwo w optyce. Przydała by się kątówka pryzmatyczna Przy okazji zakupów okularów w astroshopie mógł bym kupić. Czy amici? Nie wiem gdyż opisywany jest problem z dużymi powiększeniami. Coś byście polecali?
 
Posty: 135
Rejestracja: 07 Maj 2015, 20:01
Miejscowość: Świebodzice

 

Postwampum | 26 Lip 2022, 09:33

phacops napisał(a):Od dłuższego czasu sukcesywnie kompletuje sprzęt do tej lufy -ale i przy okazji 2 innych. Cenowo i jakościowo staram się nie iść na zbyt mocne kompromisy (choć jak wiadomo cena ma znaczenie) w przypadku okularów to uzbierałem: delite, xw, morfeusza, TV WF. Były to jednak zakupy sprzętów z drugiej ręki i tak przez rok polowałem.... w okularach było łatwo. Czas na kątówkę. Obecnie mam dielektryczną 99% 2 cale. To jest obecnie najsłabsze ogniwo w optyce. Przydała by się kątówka pryzmatyczna Przy okazji zakupów okularów w astroshopie mógł bym kupić. Czy amici? Nie wiem gdyż opisywany jest problem z dużymi powiększeniami. Coś byście polecali?


Poznaj moje dobre serce.....
Sprzedał mi ten temat kolega więc i ja mogę to zrobić.
Obywaj zamienilismy Baaderowską kątówkę peyzmatyczną 1,25" (przeloty 31 i 35mm) na pełnowymiarowe 2".
Baader pryzmatyczny 2" jest koszmarnie drogi, na szczęście Mark Ludes ma łeb na karku i wrzucił na rynek klona swojej produkcji.
Działa wyśmienicie, jak każda dobra kątówka pryzmatyczna.
Są dwie wersje pryzmatu APMu, czymś tam się różnią (doczytasz sobie), my mamy tą tańszą wersję.
https://www.astroshop.pl/akcesoria-do-teleskopow/pryzmaty-i-nasadki-katowe/pryzmaty-katowe/15_20_10/m,APM
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1202
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postphacops | 26 Lip 2022, 19:59

Jednak baader BBHS 2'.... Choć nie powiem... Przeżyłem lekkie zdziwienie jak już go zamówiłem wraz z APM UFF 30mm... Patrzę na giełdę po złożeniu zamówienia a tam xw 30mm... No ładnie a szukałem tej ogniskowej. Przypomniałem sobie jednak dlaczego wolałem APM od pentaxa i cena też była jedynym z nich. Teraz patrzę jest i Delos 3.5mm jego też mi brakuje... I rozważałem go obok pentaxa xw 3.5. Jednak nie żałuję bo to jest opcja na przyszłość. Kątówka powoli wycisnąć mi maks z tego co już mam.
 
Posty: 135
Rejestracja: 07 Maj 2015, 20:01
Miejscowość: Świebodzice

 

PostVroobel | 27 Lip 2022, 09:27

wampum napisał(a):... Mark Ludes ma łeb na karku i wrzucił na rynek klona swojej produkcji.
Działa wyśmienicie, jak każda dobra kątówka pryzmatyczna.
Są dwie wersje pryzmatu APMu, czymś tam się różnią (doczytasz sobie), my mamy tą tańszą wersję.
https://www.astroshop.pl/akcesoria-do-teleskopow/pryzmaty-i-nasadki-katowe/pryzmaty-katowe/15_20_10/m,APM


Dziękujemy! :)
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat